M. Dworczyk: Wierzymy, że dojdzie do spotkania z opiekunami osób niepełnosprawnych

Wierzymy, że dojdzie do spotkania z opiekunami osób niepełnosprawnych – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Polityk dodał, że rząd dostrzega ten problem. Jednocześnie wyraził przekonanie, że uda się wypracować konsensus.

W środę w Sejmie rozpoczął się protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Protestujący domagają się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia [czytaj więcej].

Rodzice osób niepełnosprawnych zwrócili się w tej sprawie do prezydenta, premiera oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Domagają się z nimi spotkania.

Michał Dworczyk był pytany w radiowej Jedynce o to, jak rząd Zjednoczonej Prawicy zamierza poradzić sobie z problemem.

– Obecny rząd, co warto podkreślić, wykonał już szereg działań. Sami rodzice mówili w środę, że dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi do 18. roku życia pewne rzeczy już zostały zrealizowane. Oczywiście, nadal trzeba pracować nad programami, które pomogą tym rodzinom. W środę zostało złożone zaproszenie do Centrum Dialogu – zaznaczył szef kancelarii premiera.

Rodzice osób niepełnosprawnych zapowiedzieli, że będą protestować do skutku. W Sejmie przebywa około 20 osób. Rodzice wraz z dziećmi znajdują się w holu głównym. Podobny protest odbył się w 2014 roku.

RIRM

drukuj