fot. twitter.com

M. Dworczyk: publikacja rządowych analiz dot. handlu w niedzielę – w najbliższych tygodniach

W najbliższych tygodniach zostaną opublikowane rządowe analizy dotyczące handlu w niedziele – poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.  

Ustawa ograniczająca stopniowo handel w niedziele jest analizowana pod kątem wpływu na mniejsze i większe sklepy. Ekspertyza ma też pokazać, jakie skutki społeczne wywołały regulacje.

Minister Michał Dworczyk zaznaczył, że rząd prowadzi „ewaluację wszystkich projektów”, które wdraża.

– Te analizy są prowadzone. Ja nie powiem, w którym miejscu i kiedy one zostaną opublikowane, bo też takich zobowiązań – przyznajmy to jasno – nie było. My oczywiście prowadzimy ewaluację wszystkich projektów, które wdrażamy i rzeczywiście okres roku to jest dobry czas, żeby taką ewaluację przeprowadzić. Myślę, że ona w najbliższych tygodniach ujrzy światło dzienne, a przynajmniej wnioski z niej będą w jakiś sposób zaprezentowane i będziemy się do nich odnosić – wskazał Michał Dworczyk.

Ustawa ograniczająca handel w niedziele i święta weszła w życie rok temu. Zgodnie z przepisami w tym roku sklepy są otwarte w ostatnią niedzielę miesiąca.

Docelowo od 2020 roku obowiązywać ma całkowity zakaz handlu. Wyjątkiem będzie siedem niedziel w okresach przedświątecznych.

RIRM

drukuj