fot. PAP/Rafał Guz

M. Dworczyk: Polacy zasługują na to, aby dobrze zarabiać

Polska nie może rozwijać się na zasadzie taniej siły roboczej; Polacy zasługują na to, aby dobrze zarabiać – powiedział w sobotę po konwencji PiS szef KPRM Michał Dworczyk. Ocenił, że program wyborczy PiS jest ambitny i odpowiedzialny.

Michał Dworczyk w wywiadzie dla TVP Info ocenił, że wyborczy program PiS, który został zaprezentowany podczas sobotniej konwencji tej partii w Lublinie jest „holistycznym spojrzeniem na całe państwo”. Zaznaczył, że zawiera on propozycje dla każdej grupy społecznej i zawodowej.

Wymienił, że są w nim „ułatwienia dla przedsiębiorców, ZUS naliczany w zależności od przychodów, jest oferta modernizacji szpitali, budowa obwodnic oraz inwestycje w szkołę”.

Powiedział, że to szeroki program, ale „skonstruowany w sposób odpowiedzialny z zabezpieczeniem środków w budżecie”.

Przekonywał, że „Polacy zasługują na to, aby dobrze zarabiać”. Mówił, że „Polska nie może rozwijać się na zasadzie taniej siły roboczej”.

„Stawiamy na rozwój poprzez innowacje i inwestycje, a Polacy muszą godnie zarabiać” – tłumaczył Michał Dworczyk.

Szef KPRM przekonywał, że realizacja „tak ambitnego programu” będzie możliwa dzięki dwóm czynnikom. Wymienił tu rozwój gospodarczy oraz walkę z „patologiami”, poprzez uszczelnienie systemu fiskalnego.

PAP/RIRM

drukuj