PAP/Paweł Supernak

M. Dworczyk o inicjatywie „Góralskiego Veta”: Mamy świadomość zmęczenia społeczeństwa i przedsiębiorców pandemią, ale nieprzestrzeganie obostrzeń prowadzi do zwiększenia transmisji wirusa

Nieprzestrzeganie obostrzeń prowadzi do zwiększenia transmisji wirusa – ostrzega szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk. To odpowiedź na inicjatywę „Góralskiego Veta”.

Inicjatywa „Góralskie veto” to inicjatywa, która zrzeszyła kilkuset przedsiębiorców. Polega ona na tym, że wielu przedsiębiorców z Podhala, w tym kwaterodawcy i gestorzy stacji narciarskich, zamierza otworzyć swoje działalności po 17 stycznia, bez względu na ewentualne dalsze obostrzenia [więcej]. 

– Oczywiście, możemy dyskutować nt. różnego rodzaju kar i konsekwencji, którymi są obciążane osoby łamiące przepisy. Mamy świadomość, jak bardzo społeczeństwo, jak bardzo przedsiębiorcy zmęczeni są sytuacją pandemii – natomiast mamy też świadomość tego, jakie konsekwencje może mieć nieprzestrzeganie zasad. W tej chwili w Europie rozwija się trzecia fala pandemii. Wzrasta gwałtowanie liczba zachorowań u naszych sąsiadów. W Polsce widać również powolny, ale jednak przyrost zachorowań.  Nieprzestrzeganie tych zasad prowadzi tylko do jednego – do zwiększenia transmisji wirusa, do zwiększenia liczby osób, które trafią do szpitali a niektóre z nich po prostu umrą – stwierdził Michał Dworczyk.

– Wierzmy w odpowiedzialność Polaków, bo wielokrotnie dali jej dowód – dodał szef KPRM.

TV Trwam News

drukuj