fot. twitter.com

M. Dworczyk: Czekamy na uzasadnienie wyroku TK ws. aborcji, by stworzyć przepisy budujące kompromis

Czekamy na uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. ustawy antyaborcyjnej, jest ono potrzebne po to, by móc stworzyć przepisy, które będą budowały pewien kompromis społeczny – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

O to, kiedy zostanie opublikowane orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. ustawy antyaborcyjnej Michał Dworczyk został zapytany w TVN 24.

„Czekamy na uzasadnienie do wyroku TK (…). To uzasadnienie potrzebne jest po to, by móc stworzyć przepisy, które będą budowały pewien kompromis społeczny, co jest bardzo potrzebne, bo widzieliśmy z jakimi emocjami ten wyrok się spotkał” – powiedział.

22 października Trybunał Konstytucyjny za niekonstytucyjny uznał przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej, który dopuszcza zabijanie dziecka z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia przed narodzeniem.

Orzeczenie wciąż nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Kilka dni temu rzecznik rządu Piotr Müller również tłumaczył, że w tej sprawie rządzący czekają na uzasadnienie październikowego wyroku.

PAP

drukuj