M. Błaszczak: policja zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom miesięcznicy

Policja zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom miesięcznicy – powiedział dziś rano szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem ci, którzy próbują blokować to zgromadzenie, dążą do awantury.

Minister Błaszczak był pytany w radiowych „Sygnałach Dnia” o to, jak będzie, jego zdaniem przebiegać kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Polityk zadeklarował, że „policja zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom tego zgromadzenia tak jak miesiąc temu”. Dodał, że zaangażowano w tym celu podobne „siły i środki” jak w przypadku poprzednich miesięcznic.

Zdaniem szefa MSWiA, Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, którzy co miesiąc organizują kontrmanifestację „wypełniają hasło, które postawił lider PO Grzegorz Schetyna, że poprzez ulice będą atakować rząd”.

To bardzo charakterystyczne, że Obywatele RP (…) chcą odebrać prawo do manifestowania tym, którzy się gromadzą od 88 miesięcy. Nie przestrzegają prawa, twierdzą, że są Trybunałem Konstytucyjnym i sami wyrokują, jaka ustawa jest, a jaka nie jest zgoda z Konstytucją – mówił Mariusz Błaszczak.

Póki jestem ministrem spraw wewnętrznych i administracji, nie dopuszczę do tego, żeby na polskich ulicach dochodziło do awantur – zadeklarował minister.

Szef MSWiA odniósł się również do zamontowania barierek na Krakowskim Przedmieściu. Według niego, takie zabezpieczenie służy zapewnieniu bezpieczeństwa.

W czerwcu podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki uczestnikom Marszu Pamięci. Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu.

Obywatele RP zapowiedzieli organizację kontrmanifestacji również 10 sierpnia. Obywatele RP to organizacja, która znana jest m.in. z organizowania od grudnia ub. roku kontrmanifestacji wobec obchodów tzw. miesięcznic katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl