fot. twitter.com/mblaszczak

M. Błaszczak: Dziś z koronawirusem walczyć będzie 8190 i pracowników wojska

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 8190 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1429 jednostek sprzętu – poinformował minister resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

„Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 8190 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1429 jednostek sprzętu. Żołnierze wspierają służby MSWiA w ochronie granic, patrolowaniu miejsc publicznych i kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny” – poinformował na Twitterze Błaszczak.

Wojsko od marca uczestniczy w działaniach służących ograniczaniu epidemii. Żołnierze transportują żywność i środki ochrony osobistej, opiekują się kombatantami i rodzinami medyków, wspierają Straż Graniczną, i policję, z którą prowadzą wspólne patrole.

W gotowości pozostaje 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii każdego dnia wykonuje testy umożliwiające wykrywanie koronawirusa. W całym kraju działa siedem wojskowych laboratoriów do wykonywania testów na koronawirusa, w tym dwa mobilne.

PAP

drukuj