M. Błaszczak: Będziemy mieli drugi etap dobrej zmiany

Sondaż late poll Ipsos daje zwycięstwo i samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 39,1 proc. głosów i 232 mandaty w Sejmie. Platforma Obywatelska otrzymała według sondażu 23,4 proc. Szef PiS-u zaznacza, że nie będzie miejsca na żadną zemstę czy osobiste zagrywki.

Do Sejmu weszłyby jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza – 42 mandaty, Nowoczesna – 30 mandatów i PSL – 18 mandatów.

Wieczorem PKW ma podać oficjalne informacje, które partie przekroczyły próg wyborczy. Jutro natomiast dowiemy się kto uzyskał mandat posła i senatora.

Mogę zagwarantować, że nie zawiedziemy – powiedział szef klubu PiS, poseł Mariusz Błaszczak po ogłoszeniu wyników wyborczych – i podkreślił, że jeśli potwierdzą się sondażowe wyniki, to będziemy mieli drugi etap dobrej zmiany.

– Tak jak dobra zmiana nastąpiła po wyborach prezydenckich i rzeczywiście możemy być dumni z pana prezydenta Andrzeja Dudy, tak teraz jest olbrzymia szansa, żeby wprowadzić program dobrej zmiany, program Prawa i Sprawiedliwości. To są konkretne projekty ustaw; 500 zł na drugie i kolejne dziecko, 500 zł na pierwsze dziecko w rodzinach niezamożnych, Narodowy Program Zatrudnienia, a więc nowe miejsca pracy dla ludzi młodych, aby zahamować emigrację, darmowe leki dla seniorów powyżej 75 roku życia, poparcie prezydenckiego projektu powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku i wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej w wysokości 12 zł – wskazał Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak odniósł się także do słów prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, który mówił wczoraj, że nie będzie żadnej zemsty, negatywnych emocji, ani żadnych osobistych rozgrywek czy odgrywania się.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS podkreślił, że ci którzy dopuścili się złamania prawa powinni za to odpowiedzieć.

Poseł zaznaczył, że jeśli PiS będzie rządzić, przygotuje bilans otwarcia, podsumowujący działalność poszczególnych ministerstw i wyciągnie wnioski.

RIRM

drukuj