M. Barnier: Ostateczna umowa w sprawie Brexitu do października 2018 roku

Ostateczna wersja umowy dotyczącej wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej musi być gotowa do października 2018 roku; mamy mniej, niż rok – powiedział na konferencji prasowej w Brukseli główny negocjator KE ds. Brexitu Michel Barnier.

Komisja Europejska i Wielka Brytania porozumiały się co do pierwszej fazy rozmów dotyczących Brexitu.

Michel Barnier podkreślił, że jego zdaniem osiągnięty dziś postęp jest wystarczający, by przejść do kolejnej fazy negocjacji.

„Teraz do Rady Europejskiej będzie należeć decyzja, czy postęp jest na tyle wystarczający, by przejść do kolejnego etapu rozmów” – dodał.

„Jeśli Rada Europejska osiągnie porozumienie, a Parlament Europejski podejmie rezolucję w przyszłym tygodniu, dokument (dotyczący porozumienia) może być podstawą umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. (…) Potrzebujemy gotowej ostatecznej wersji tej umowy do października 2018 roku. To mniej, niż rok” – powiedział Michel Barnier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl