fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Lubuskie: Nielegalni migranci zatrzymani w Gubinie

Funkcjonariusze SG zatrzymali Gubinie (Lubuskie) pięcioro obywateli Iraku, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę, by udać się do Niemiec. Rodzina jechała autem, którego kierowca uciekł – poinformowała w środę rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

„Iracka rodzina z uwagi na usiłowanie przekroczenia granicy niezgodnie z przepisami w porozumieniu z innymi osobami oraz w związku z nielegalnym pobytem w Polsce zastała zatrzymana. Obecnie prowadzone są z nimi dalsze czynności z udziałem tłumacza” – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że obcokrajowcy nie byli zainteresowani objęciem ich ochroną w naszym kraju. Mówili, że celem ich podróży były Niemcy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Prawdopodobnie rodzina zostanie umieszczona w rodzinnym ośrodku dla cudzoziemców.

Do zatrzymania doszło we wtorek wieczorem w rejonie byłego przejścia granicznego w Gubinie. Patrolujący miasto funkcjonariusze wytypowali do kontroli osobowe auto. Jego kierowca nie zatrzymał się, lecz po chwili zjechał na pobliski parking i pieszo uciekł w stronę osiedla mieszkaniowego.

„Okazało się, że uciekł, gdyż przewoził rodzinę Irakijczyków – 27-letnią kobietę, 27-letniego mężczyznę i ich troje dzieci w wieku 2, 4 i 7 lat. Dane cudzoziemców ustalono na podstawie posiadanych przez nich paszportów, w których były białoruskie wizy” – dodała Konieczniak.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl