fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Białystok: Rolnicy zebrali pieniądze i kupili Straży Granicznej quada

Producenci rolni zrzeszeni w Polskim Związku Zawodowym Rolników ufundowali quada Straży Granicznej, z myślą o wsparciu jej działań na granicy z Białorusią. Dzoś prezent, do którego dołączono m.in. kilka paczek gogli dla funkcjonariuszy korzystających z tego pojazdu, trafił do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku.

Quad kosztował ok. 80 tys. zł; taką kwotę udało się zebrać wśród członków Polskiego Związku Zawodowego Rolników w ciągu kilku dni, wiadomość o zbiórce była przekazywana SMS-ami i telefonicznie. W zbiórce uczestniczyli rolnicy z województw: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Jak mówił w imieniu władz Związku Adam Paczóski, chodziło o wsparcie służb, które chronią granicę.

„Nikt lepiej nie zrozumie tej przysłowiowej miedzy jak rolnik, że tyle wolności, ile własności. Nasza granica to nie tylko granica państwa, ale też poczucie bezpieczeństwa, możliwość rozwoju, inwestowania (…), gdy mamy bezpieczną granicę” – mówił Adam Paczóski.

Dziękował w imieniu PZZR wszystkim, którzy „stoją na tej granicy, pilnują, walczą wręcz o to, by była nienaruszona”. Dodał, że przekazany Straży Granicznej quad ma ułatwić funkcjonariuszom pracę na granicy z Białorusią.

„Może nie możemy zostawić naszych gospodarstw i pójść fizycznie na granicę, ale właśnie w ten sposób chcemy się do tej obrony granicy się dołożyć” – powiedział Adam Paczóski.

„Nie pierwszy raz w historii naszego kraju to mieszkańcy wsi i rolnicy pokazują jednoznacznie, że są razem z obrońcami granic, z funkcjonariuszami, żołnierzami (…), którzy starają się – jak mogą bronić – polskich wartości, tradycyjnej granicy, pojęcia granicy, tradycji, bezpieczeństwa naszej ziemi” – mówił, odbierając kluczyki do pojazdu, ppłk Michał Puczyński z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dziękował za wsparcie udzielane służbom na granicy.

 

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl