PAP/Radek Pietruszka

III edycja konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zainaugurowała trzecią edycję konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów.

W ubiegłym roku swoje prace w ramach konkursu złożyło prawie 4 tys. osób.

– Wszystkie te prace, które były nadsyłane do nas pokazały, że młodzież ma olbrzymią wiedzę na temat Katynia, a także jest bardzo zaangażowana, zainteresowana, ma w sobie dużą dawkę patriotyzmu, chce o tym wiedzieć i mówić. Uważam, że jest to znakomita forma do tego, aby upowszechniać prawdę o Katyniu, ponieważ jeszcze do dzisiaj w obiegu publicznym niestety pojawiają się przekazy, które potwierdzają kłamstwo katyńskie – mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1483752908185391106

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą składać swoje prace w trzech kategoriach: praca plastyczna, tekst literacki i tekst piosenki. Z kolei studenci, którzy chcą wziąć udział w konkursie mają przygotować konspekt lekcji dotyczącej Katynia. Prace należy składać do 11 marca. Szczegóły konkursu można znaleźć [tutaj].

 

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl