fot. pixabay.com

Lubuskie: Kolejne oszustwa „na policjanta”; seniorzy stracili oszczędności

Policjanci z Nowej Soli (Lubuskie) odnotowali w tym tygodniu dwa oszustwa „na policjanta”. Łupem przestępców padła gotówka i biżuteria o łącznej wartości około 50 tys. zł – poinformowała w środę Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

„Pomimo licznych apeli, nie tylko policji, ale również wielu organizacji i instytucji, nadal zdarzają się osoby, które padają ofiarą oszustów. Ponownie zwracamy się z prośbą o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi” – powiedziała Justyna Sęczkowska.

W poniedziałek w jednej z miejscowości w gminie Nowa Sól starsi ludzie obdarzyli zaufaniem oszustów, którym udało się wyłudzić od nich 24 tys. zł. Następnego dnia oszuści pozbawili całych oszczędności 83-letnią mieszkankę Nowej Soli, wyłudzając od niej 16 tys. zł i biżuterię wartą około 10 tys. zł.

„Oszuści w trakcie trwania rozmowy telefonicznej, wprowadzili seniorów w błąd, podając się za policjanta. Pod pretekstem wpłaty kaucji za spowodowanie wypadku samochodowego przez ich syna, doprowadzili do tego, że starsi ludzie przekazali fałszywemu adwokatowi wszystkie pieniądze” – wyjaśniła policjantka.

Justyna Sęczkowska podkreśliła, że przy zapobieganiu tego typu przestępstwom bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów.

„W tym przypadku nieoceniona jest pomoc rodziny seniorów, która powinna uczulać ich na tego typu sytuacje” – zaznaczyła.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl