fot. Twitter/Polska Policja

Dolnośląscy policjanci oddają krew w ramach akcji „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”

Górowscy oraz dzierżoniowscy policjanci przeprowadzili akcje oddawania krwi w związku z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej. W tym roku akcje odbywają się pod hasłem: „100 litrów krwi na 100 lecie Policji” – poinformowały służby prasowe policji.

Rzecznik prasowy dolnośląskiej policji nadkom. Krzysztof Zaporowski przekazał, że policjanci wraz z pracownikiem cywilnym Komendy Powiatowej Policji wzięli udział w zbiórce krwi, która odbyła się w Górze w Hali Arkadia.

„Natomiast w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie udało się zebrać prawie 9 litrów krwi. Krew oddało aż 19 osób” – powiedział Zaporowski. Prezesem klubu jest emerytowany funkcjonariusz Bolesław Pankowski.

Rzecznik dodał, że zorganizowana akcja poboru krwi została przeprowadzona w związku z całorocznymi obchodami 100-lecia powołania Policji Państwowej.

Poinformował również, że poza liczną grupą policjantów, do akcji włączyła się również grupa młodzieży z placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 3, I LO z Dzierżoniowa, a także funkcjonariusze Straży Więziennej z Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie i inni krwiodawcy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl