fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Specjalny dyżur policyjny dla seniorów

Jak działają oszuści? Jak postępować w sytuacji zagrożenia? Gdzie szukać pomocy? Poznańscy policjanci wraz z Centrum Inicjatyw Senioralnych uruchamiają porady telefoniczne dla seniorów. Mundurowi będą udzielać informacji na temat zagrożeń, z jakimi seniorzy mogą spotkać się w życiu codziennym.

Poznańska policja chce w nowy sposób pomagać seniorom.

– Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wraz z Centrum Inicjatyw Senioralnych rozpoczynają nowy projekt dla seniorów. Wszystkie osoby chętne, które chcą porozmawiać z policjantem, zgłosić mu jakiś problem bądź po prostu porozmawiać, doradzić się, bardzo prosimy o telefon – tłumaczył podkomisarz Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Powstał specjalny numer telefonu tylko dla osób starszych: 887 666 508. Pod tym numerem mundurowi udzielać będą informacji na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się seniorzy. Będzie można także dowiedzieć się, gdzie uzyskać pomoc w danej sprawie oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

– Czasami jest tak niestety albo i stety, że senior preferuje spotkanie indywidualne. Dlatego jest też szansa, aby nie tylko porozmawiać przez telefon, ale i przyjść. Ale nie na komendę, która nie zawsze dobrze się kojarzy, niekoniecznie spotkać się z policjantem gdzieś na komisariacie, ale zapraszamy po ustaleniu telefonicznym do odwiedzenia Centrum Inicjatyw Senioralnych – mówił dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu Wojciech Bauer.

Dyżury odbywać będą się w co drugi wtorek miesiąca w godzinach od 12.00 do 14.00. Telefoniczny dyżur policjanta to nie jedyna tego typu akcja Centrum Inicjatyw Senioralnych. W maju 2020 roku centrum uruchomiło Telefon Porad Cyfrowych. Osoby starsze mogą uzyskać wsparcie w zakresie rozwiązywania problemów z obsługą komputera, tabletu, telefonu, smartfona lub aparatu fotograficznego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl