Prokuratura: W gruzach kamienicy odnaleziono ciała trzech kobiet i dwóch mężczyzn

W gruzach kamienicy w Poznaniu znaleziono ciała pięciu osób – trzech kobiet i dwóch mężczyzn – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka poznańskiej Prokuratury Okręgowej prok. Magdalena Mazur-Prus.

„Prowadzimy w tej sprawie postępowania; zostały zabezpieczone zwłoki pięciu osób pokrzywdzonych. Wśród tych zwłok są to zwłoki trzech kobiet i dwóch mężczyzn. Te zwłoki zostały poddane oględzinom i będą dalej poddawane pracy biegłych podczas sekcji zwłok” – powiedziała prok. Mazur-Prus na konferencji prasowej.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu nie potwierdziła poniedziałkowych informacji m.in. PAP, że zebrane dotąd dowody wskazują na to, że jedna z osób, której ciało znaleziono w gruzach kamienicy, mogła zostać zamordowana, a katastrofa mogła być efektem próby zacierania śladów.

„Nie potwierdzam informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej w tym zakresie, że zdarzenie zostało spowodowane po to, ażeby ukryć ślady innego przestępstwa” – powiedziała prokurator. Nie wykluczyła jednak, że mogło zostać wywołane w sposób celowy.

W wyniku niedzielnego zawalenia się kamienicy w Poznaniu zmarło pięć osób, 21 osób jest rannych; to nie są jeszcze ostateczne dane – informował w poniedziałek wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. W szpitalach pozostaje wciąż czworo poszkodowanych.

Do zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu, doszło w niedzielę rano. Od tego czasu nieustannie prowadzona jest akcja poszukiwawczo-ratownicza. Śledztwo wszczęła w poniedziałek poznańska prokuratura, postępowanie dotyczy sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać zawalenia się budowli, którego następstwem jest śmierć co najmniej pięciu osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl