fot. twitter.com

Lubuskie: Funkcjonariusze SG odzyskali kampera wartego 140 tys. zł

Funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku (Lubuskie) odzyskali skradzionego w Niemczech kampera. Do sprawy został zatrzymany 31-letni Polak, który kierował pojazdem – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

„31-latek podczas legitymowania tłumaczył, że kampera marki mercedes viano legalnie kupił za 3 tys. euro. Choć w chwili kontroli pojazd nie znajdował się w bazach poszukiwawczych, to ingerencja w jego stacyjkę mówiła co innego. Pozostała po niej jedynie dziura w kokpicie” – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że po dwóch godzinach od zatrzymania pojazdu w systemach pojawiła się informacja o tym, że kamper został skradziony za naszą zachodnią granicą. Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że jego kierowca nie posiada uprawnień do kierowania.

Do zatrzymania 31-latka, który wjechał do naszego kraju z Niemiec, doszło we wtorek (9 marca br.) w rejonie granicznego Świecka. Został on wytypowany do rutynowej kontroli. Dochodzenie w sprawie kradzieży kampera będzie prowadziła słubicka policja.

PAP

drukuj