fot. twitter.com

Lubelskie: samorząd Chełma zawiesza opłaty czynszowe dla przedsiębiorców

Dla przedsiębiorców, którzy w związku zagrożeniem koronawirusem zmuszeni są zamknąć swoje lokale, samorząd Chełma (Lubelskie) zawiesza opłaty czynszowe – poinformował w środę chełmski urząd miasta w komunikacie prasowym.

„Przygotowujemy w Chełmie szerszy pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Decyzje podjąłem po rozmowie z minister Jadwigą Emilewicz, która mnie do tego zachęciła” – mówi, cytowany w komunikacie, prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Jak podano w komunikacie prezydent Chełma „zdecydował o zwolnieniu z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale”. Natomiast dla tych przedsiębiorców, którzy ograniczyli swoją działalność – np. restauratorzy dostarczający posiłki tylko na wynos lub dowóz – mają być zastosowane ulgi w czynszu. Ich wysokość będzie uzależniona od dochodów.

„Zwolnienie ma obowiązywać przez 2-3 miesiące, w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja” – podkreślono.

Urząd wskazuje, że ze względu na ograniczenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym mali i średni przedsiębiorcy ponoszą straty finansowe. Wielu z nich musiało zamknąć swoją działalność, ale nadal obciążeni są różnymi kosztami.

Według informacji przekazanej przez urząd miasta, prezydent Chełma podjął decyzję o zwolnieniu z opłat czynszowych po rozmowie z rzecznikiem małych i średnich przedsiębiorców Adamem Abramowiczem i jest ona uzupełnieniem „rządowego wsparcia przygotowywanego przez Ministerstwo Rozwoju”.

PAP

drukuj