fot. twitter.com

Lubelskie: samorząd Chełma zawiesza opłaty czynszowe dla przedsiębiorców

Dla przedsiębiorców, którzy w związku zagrożeniem koronawirusem zmuszeni są zamknąć swoje lokale, samorząd Chełma (Lubelskie) zawiesza opłaty czynszowe – poinformował w środę chełmski urząd miasta w komunikacie prasowym.

„Przygotowujemy w Chełmie szerszy pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Decyzje podjąłem po rozmowie z minister Jadwigą Emilewicz, która mnie do tego zachęciła” – mówi, cytowany w komunikacie, prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Jak podano w komunikacie prezydent Chełma „zdecydował o zwolnieniu z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale”. Natomiast dla tych przedsiębiorców, którzy ograniczyli swoją działalność – np. restauratorzy dostarczający posiłki tylko na wynos lub dowóz – mają być zastosowane ulgi w czynszu. Ich wysokość będzie uzależniona od dochodów.

„Zwolnienie ma obowiązywać przez 2-3 miesiące, w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja” – podkreślono.

Urząd wskazuje, że ze względu na ograniczenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym mali i średni przedsiębiorcy ponoszą straty finansowe. Wielu z nich musiało zamknąć swoją działalność, ale nadal obciążeni są różnymi kosztami.

Według informacji przekazanej przez urząd miasta, prezydent Chełma podjął decyzję o zwolnieniu z opłat czynszowych po rozmowie z rzecznikiem małych i średnich przedsiębiorców Adamem Abramowiczem i jest ona uzupełnieniem „rządowego wsparcia przygotowywanego przez Ministerstwo Rozwoju”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl