LOT będzie obsługiwał połączenia z Budapesztu do USA

Polskie Linie Lotnicze LOT będą obsługiwały połączenie ze stolicy Węgier do Stanów Zjednoczonych. Nasz narodowy przewoźnik lotniczy ma to dziś ogłosić w obecności wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego – informuje portal fakt24.pl.

Loty Dreamlinerami mają ruszyć w połowie przyszłego roku. Jak informuje portal, to pierwszy krok we współpracy, która może sprawić, że LOT zostanie krajowym przewoźnikiem Węgier.

To kolejna dobra wiadomość która dociera ze spółki LOT – mówi Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Maciej Małecki.

Połączenia miedzy Budapesztem a Stanami Zjednoczonymi mogą być bardzo dobrą okazją dla naszego narodowego przewoźnika, żeby mocno usadowić się na rynku etnicznych połączeń Węgier i krajów ościennych ze Stanami Zjednoczonymi. To jest zupełnie inne podejście do rozwoju naszego narodowego przewoźnika niż za czasów rządu PO-PSL-u. W czasie, gdy z rynku „zwijał” się węgierski Malév, decydenci Platformy Obywatelskiej nie tylko nie próbowali wejść w miejsce węgierskich linii lotniczych, ale również sami zamykali biura LOT-u w Stanach Zjednoczonych – wskazał Maciej Małecki.

Rozwój siatki połączeń PLL LOT jest jednym z elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą spółka wdraża od początku 2016 roku. Polski przewoźnik uruchomił już kilkadziesiąt nowych połączeń, w tym do Tokio, Seulu, Los Angeles i Newark. W tym roku przewoźnik planuje przewieźć na swoich pokładach ok. 6 mln 600 tys. pasażerów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl