fot. pixabay.com

Łódzkie: Rozpoczynają się prace przy udrożnieniu koryta rzeki Pilicy w Sulejowie

Dziś rozpoczynają się prace przy udrożnieniu koryta rzeki Pilicy w Sulejowie w woj. łódzkim. Chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa powodziowego miasta.

Inwestycja jest realizowana na mocy podpisanej we wtorek przez Wody Polskie umowy z wykonawcą – firmą Inmel. Prace mają potrwać do listopada przyszłego roku.

Na udrożnienie i stabilizację koryta rzeki w okolicach Sulejowa Wody Polskie przekażą prawie 38 mln złotych. Obecny podczas podpisania umowy wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk podkreślił, że to ważna inwestycja dla regionu.

– Dla społeczności lokalnej to niezwykle ważna inwestycja pod kątem tego, z czym mieliśmy do czynienia w tym roku, a więc najpierw z bardzo niskim poziomem wody, a potem z zagrożeniem powodziowym. Inwestycja jest ważna również pod względem rekreacyjnym. Cieszę się, że możemy rozpocząć program inwestycyjny w województwie łódzkim, które bardzo cierpi z powodu suszy – powiedział Marek Gróbarczyk.

W efekcie prac w rejonie Sulejowa obniżony zostanie poziom zwierciadła wody w Pilicy. Poprawi się też odpływ wód wezbraniowych i powodziowych z dopływającej do niej Luciąży.

RIRM

drukuj