fot. pixabay.com

Łódzkie: Policja zlikwidowała plantację konopi indyjskich

Do ośmiu lat więzienia grozi 52-letniemu mieszkańcowi gminy Zapolice (Łódzkie), który uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna odpowie też za posiadanie alkoholu bez polskich znaków akcyzy – poinformował w niedzielę PAP Łukasz Bednarek z policji w Zduńskiej Woli.

Jak wyjaśnił, uprawa znajdowała się w jednej z miejscowości gminy Zapolice. 52-latek zorganizował plantację w specjalnym namiocie i wyposażył ją w specjalistyczny sprzęt. Były to między innymi lampy, wentylatory, filtry oraz nawozy do roślin tropikalnych. Policjanci zabezpieczyli łącznie 21 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu.

Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli ponad 300 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Znajdował się on w plastikowych butelkach popakowanych w kartony.

Mężczyzna, który już wcześniej wchodził w konflikt z prawem, został zatrzymany. Odpowie za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją zduńskowolskiego sądu został aresztowany na trzy miesiące.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl