Łódzkie: Funkcjonariusze KAS ujawnili nielegalny hazard i narkotyki w Głownie

Nielegalne urządzenia do gier hazardowych oraz narkotyki wykryli w czasie kontroli w jednym z lokali w Głownie (Łódzkie) funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Dwóch podejrzanych o posiadanie substancji odurzających przekazano policji.

Jak poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Agnieszka Pawlak, przed kontrolą KAS, która odbyła się we wtorek, podejrzewano, że w lokalu handlowym w jednej z głowieńskich kamienic jest organizowany nielegalny hazard.

Podczas sprawdzenia tego miejsca funkcjonariusze odkryli, że w pomieszczeniu sąsiadującym z lokalem, gdzie urządzano gry nie mające charakteru hazardowego, znajdują się trzy urządzenia do gier hazardowych. Ustalono też, że nielegalne automaty były obsługiwane zdalnie przez osobę z sąsiedniego lokalu.

Podczas kontroli funkcjonariusze poczuli zapach substancji odurzających, postanowili zatem dokonać przeszukania z użyciem wyszkolonego w wykrywaniu narkotyków psa. Zwierzę wskazało kosz na śmieci w toalecie, w którym znaleziono cztery plastikowe woreczki strunowe z suszem roślinnym i sześć woreczków z beżowym proszkiem.

Do posiadania substancji przyznał się 22-latek – jeden z czterech obecnych w lokalu mężczyzn. Natomiast w portfelu 20-latka znaleziono tzw. dilerkę z białym proszkiem. Obaj zostali zatrzymani i przekazani policji w Głownie.

W związku z naruszeniem przepisów o grach hazardowych KAS wszczęła sprawę, w której dowodami będą zabezpieczone urządzenia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl