fot. pixabay.com

Hiszpania: Rozbito międzynarodową grupę handlarzy narkotyków. Przejęto 5 ton haszyszu

Hiszpańskie służby policyjne rozbiły działającą na terenie Maroka, Włoch i Hiszpanii grupę przestępczą przemycającą duże ilości narkotyków. W sumie funkcjonariusze przejęli 5 ton haszyszu – poinformowała żandarmeria Hiszpanii (Guardia Civil).

Dziś zatrzymano 8 członków grupy przestępczej, w tym powiązanego z neapolitańską mafią Camorrą obywatela Włoch. Pochodzący z Italii mężczyzna był od kilku lat poszukiwany w swoim kraju m.in. za handel narkotykami.

„W najbliższym czasie spodziewane są kolejne zatrzymania” – podała w komunikacie żandarmeria, wskazując, że wśród dotychczas ujętych osób są obywatele Maroka, Włoch i Hiszpanii, w tym jeden nieletni.

Główna operacja policji przeprowadzona została w andaluzyjskiej miejscowości Conil de la Frontera. Jak podała żandarmeria, członkowie grupy narkotykowej zostali tam „ujęci na gorącym uczynku”.

Ze śledztwa wynika, że narkotyki były przerzucane z Maroka łodziami do Andaluzji na południu Hiszpanii, a następnie kierowane do Włoch, a także kilku innych państw Europy.

Podczas przeprowadzonej w niedzielę obławy, na terenie kilku miast Andaluzji zarekwirowano poza narkotykami ponad 200 tys. euro w gotówce, a także duże ilości biżuterii oraz sprzętu elektronicznego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl