PAP/Grzegorz Michałowski

Łódź: odbyła się kolejna konwencja regionalna PiS

W Łodzi odbyła się w piątek kolejna konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu wzięli udział prezes partii Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Lider Zjednoczonej Prawicy w swoim wystąpieniu podkreślił, że w tych wyborach możemy zrobić pierwszy krok, aby obronić się przed różnymi zagrożeniami.

Jarosław Kaczyński nawiązał ponownie do kwestii wspólnej europejskiej waluty. Jak mówił, po wprowadzeniu euro polska gospodarka przestałaby być odporna na wstrząsy.

Prezes PiS ostrzegał także przed seksualizują dzieci w szkołach. Pozbawienie prawa do wychowywania własnych dzieci jest niebezpieczeństwem – akcentował.

Jako trzecią kwestię, która wymaga ochrony, Jarosław Kaczyński wymienił programy socjalne, które wprowadził obecny rząd.

– To „500 plus” już od lipca dla każdego dziecka, to obniżony wiek emerytalny, to trzynasta emerytura, to wyprawka, to bezpłatne leki, to różnego rodzaju regulacje podwyższające płace: godzinową, najniższą i miesięczną. Krótko mówiąc, to wszystko uczyniliśmy po to, by wszystkie grupy polskiego społeczeństwa żyły lepiej niż przedtem. To też będzie zagrożone – wskazał prezes PiS.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że w tych wyborach liczy się głos każdego obywatela.

– Te wszystkie gospodarcze osiągnięcia wymagają kontynuacji i tego, żebyśmy dalej mogli kontynuować nasze reformy, zmiany, prospołeczne reformy. Głos każdego człowieka się liczy. Ludzie uwierzyli w to cztery lata temu i każdy głos był wtedy na wagę złota, doprowadził do tej zmiany, dobrej zmiany, którą Państwo dzisiaj widzicie. Gdyby nie tamte głosy, to VAT dalej szedłby do kieszeni przestępców, nie byłoby 500 plus i tego wielkiego wsparcia dla polskich rodzin – powiedział premier.

„Jedynką” na liście PiS-u w okręgu łódzkim jest były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski.

W czasie trwającej kampanii wyborczej do PE, partia rządząca co tydzień organizuje konwencje regionalne. W niedzielę politycy PiS-u spotkają się w Krakowie.

We wszystkich sondażach wyborczych prowadzi zdecydowanie Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Europejska.

Do urn wyborczych pójdziemy w kolejną niedzielę. Wybierzemy europosłów na kolejne pięć lat.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl