Łódź: Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP organizowany przez Rodzinę Radia Maryja

W Teatrze Wielkim w Łodzi pod hasłem: „Trąbo nasza wrogom grzmij” odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert organizowany przez Rodzinę Radia Maryja wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Głównym patronem koncertu była spółka PKN Orlen.

Wszystkich przybyłych gości, widzów i artystów przywitał o. Jan Król CSsR.

– Radio Maryja chce służyć Panu Bogu, Kościołowi – dlatego jest modlitwa, katecheza – i Polsce, bo Polska to nasza Ojczyzna. Nie mamy innej, dlatego będziemy robić wszystko, by Polska była silna – mówił redemptorysta.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego przygotował bogaty repertuar, który ukazał najcenniejsze wartości i cechy, które przez pokolenia pozwoliły narodowi polskiemu niezłomnie trwać w umiłowaniu Ojczyzny.

Na widowni zasiadł m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Chciałem podziękować za lekcję historii, za lekcję patriotyzmu, rzeczywiście jest siła, jest energia. To było słychać – mówił szef MON.

Wszystkim obecnym podziękował także założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Bóg zapłać! Ogromne dzięki wszystkim! Polskę trzeba odbudować i trzeba wspierać każde dobro. Św. Paweł mówi: „Napominajcie się z miłością i zachęcajcie”. Tak trzeba teraz robić. To, co dobre – dziękować, chwalić i wspierać, żeby zatrzymywać zło – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl