Litwa: podczas ćwiczeń Zapad 17 Rosja naruszyła litewską przestrzeń powietrzną

Rosyjskie samoloty wojskowe naruszyły przestrzeń powietrzną Litwy – twierdzi litewskie ministerstwo spraw zagranicznych. Do incydentu miało dojść w minioną sobotę.

Dwa rosyjskie wojskowe samoloty transportowe Ił-76 naruszyły w sobotę wieczorem litewską przestrzeń powietrzną – poinformowało MSZ Litwy. Resort twierdzi, że nastąpiło to w trakcie rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych Zapad-2017.

Do naruszenia granicy doszło podczas przelotu samolotów z Rosji do obwodu kaliningradzkiego. Maszyny przebywały w litewskiej przestrzeni powietrznej przez około dwie minuty.

Litewskie ministerstwo spraw zagranicznych wręczyło ambasadorowi Rosji na Litwie Aleksandrowi Udalcowowi notę protestacyjną w tej sprawie. MSZ zażądało też, by „odpowiednie instytucje Rosji jak najszybciej przedstawiły wyjaśnienia i podjęły środki w celu zapobieżenia takim incydentom w przyszłości”.

Ćwiczenia wojskowe Zapad-2017 kończą się dziś. Przed ćwiczeniami Litwa nie wykluczała możliwości związanych z nimi prowokacji.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl