List Zespołu Wspierania Radia Maryja do Dworaka

Ocena Zespołu Wspierania Radia Maryja w sprawie nowego konkursu na multipleks pokrywa się z oceną o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja. Chodzi o stwierdzenie, że proces koncesyjny może być „ustawką”.

Nasze obawy wynikające z oceny wcześniejszych działań KRRiT oraz oceny nowych dokumentów wytworzonych w związku z nowym konkursem na multipleksie cyfrowym pokrywają się z oceną przygotowań do nowego konkursu wyrażoną na początku bieżącego roku przez o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja – stwierdza Zespół Wspierania Radia Maryja.

W liście otwartym odniósł się tymi słowami do ostatniego oświadczenia KRRiT. Przypomnijmy z nieoficjalnych informacji wynika, że proces koncesyjny może być „ustawką”, zmierzającą do pominięcia TV Trwam i przyznania koncesji innej stacji.

W te działania mogą być zaangażowani członkowie KRRiT.

– W związku z uniemożliwianiem TV Trwam dostępu do multipleksu i organizowanie pewnych przygotowań do nowego konkursu, w którym śmiemy podejrzewać – spoglądając na dotychczasowe dokonania – również chce się wyeliminować TV Trwam postanowiliśmy wystosować list do pana Jana Dworaka. Sumujemy w nim i podkreślamy to wszystko co działo się dotychczas. Wzrastał niepokój społeczny generowany postawą KRRiTV tym, żeby procesu się nie poddać weryfikacji – powiedział prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki, przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja

Prof. Janusz Kawecki poinformował także, że w imieniu zespołu został wysłany list do prywatnej  firmy Dekra, która nadała certyfikat jakości KRRiT. Instytucja, otrzymała go za proces udzielania koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych.

– Zapoznając się z treścią samego dokumentu chcieliśmy poznać kryteria, które zastosowano wobec KRRiT oraz czy wynik przyłożenia kryteriów dał pozytywny rezultat przez nadanie certyfikatu gdy decyzje Krajowej Rady wywołały w Polsce powszechne oburzenie – powiedział Janusz Kawecki.

 Cały czas trwa akcja zbierania podpisów w obronie TV Trwam. Do dziś podliczono 2 mln 422 tys. 743 kopie podpisów.

RIRM 

List Zespołu Wspierania Radia Maryja do Jana Dworaka [czytaj]

List Zespołu Wspierania Radia Maryja do prezesa DEKRA Certification [czytaj]

drukuj