fot. flickr.com

List poparcia dla obrońców życia

Blisko 8 tys. osób podpisało już list poparcia dla postawy obrońców życia Jacka Kotuli i Przemysława Sycza z Fundacji Pro- prawo do życia. Sąd w Rzeszowie nakazał im przeprosić szpital, za to że mówili prawdę o procederze zabijania nienarodzonych dzieci w placówce. Szpital Pro Familia nazywa to „terminacją ciąży”. Oskarżeni odwołają się od decyzji.

Jak mówi Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGo w Polsce – Fundacja CitizenGo apeluje, by na stronie podpisywać list, który jest wyrazem wdzięczności i poparcia dla działań obrońców życia.

– Taki wyrok trzeba uznać za skandaliczny i dlatego musimy zjednoczyć siły, wyrazić nasz sprzeciw wobec wyroku, który przypomina Polskę pod rządami komunistów; jakby nie można było mówić prawdy. Powinniśmy też wyrazić solidarność z obrońcami życia dzieci, a tym samym z obrońcami całych rodzin, że wspieramy ich modlitwą, że dziękujemy za ich odwagę, za ich działalność oraz, że stoimy po stronie prawdy i też nie boimy się powiedzieć, ze aborcja to jest zabijanie. Aby podpisać się pod listem solidarności wystarczy wejść na stronę citizengo.org i tam zostawić swoje imię, nazwisko, adres mailowy i tym samym wyrazić solidarność z panem Jackiem Kotulą oraz Przemysławem Syczem. Mam wielką nadzieję, że sąd wyższej instancji przyzna rację, że aborcja to zabijanie – powiedziała Magdalena Korzekwa.

Magdalena Korzekwa dodała, że mobilizacja Polaków jest ogromna. Każdego dnia przybywa podpisów wspierających Jacka Kotulę i Przemysława Szycza. To oznacza, że nie jesteśmy obojętni wobec zabijania nienarodzonych – dodała menadżer CitizenGO w Polsce.

RIRM

drukuj