List pasterski Episkopatu o posłudze charytatywnej w Roku Miłosierdzia

Wciąż potrzebne jest zaangażowanie charytatywne Kościoła – podkreślają księża biskupi w liście pasterskim o posłudze charytatywnej w Roku Miłosierdzia. List zostanie dziś odczytany w kościołach.  

Pasterze zwracają uwagę, że budowanie Kościoła, jako wspólnoty braterskiej i wzajemnej solidarności to wielkie zadanie dla nas wszystkich, jako uczniów Chrystusa.

Biskupi przypominają, że Kościół nie ma wyręczać państwa w jego zadaniach opieki socjalnej nad ubogimi, ale stara się nieść balsam miłosierdzia potrzebującym.

– W trwającym Roku Miłosierdzia księża biskupi przypominają o potrzebie wyobraźni miłosierdzia, o której wspominał św. Jan Paweł II. Księża biskupi zauważają, że dojrzałe społeczeństwo dba o wszystkich swoich członków. Wspiera słabych i stwarza dla nich szansę rozwoju. Można powiedzieć, że list jest wezwaniem do tego, by każdy z nas był miłosierny nie tylko w słowach, ale i czynem – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Kościół w Polsce prowadzi obecnie ponad 800 instytucji dobroczynnych. W ich ramach realizowanych jest ponad 5 tys. różnego rodzaju dzieł charytatywnych. W ten sposób pomocą objętych jest 3 mln potrzebujących Polaków.

Cały list można zobaczyć [tutaj]

RIRM

 

drukuj