(fot.PAP)

Rada Biskupów Diecezjalnych i KEP na Jasnej Górze

Posiedzenie Rady Stałej KEP i Biskupów Diecezjalnych zbierze się dziś na Jasnej Górze. Biskupi będą obradować w Bibliotece Klasztoru Jasnogórskiego od godz. 11.00.

 

Tematem wiodącym spotkania będą refleksje po wizycie w Polsce patriarchy Cyryla I i zagadnienia związane z Przesłaniem do Narodów Polski i Rosji, które zostało podpisane w Warszawie 17 sierpnia przez zwierzchnika Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika. – powiedział Ks. dr Józef Kloch Rzecznik prasowy Episkopatu.

 

 

„Będzie to spotkanie, które nade wszystko poświęcone zostanie owocom wizyty Cyryla I w Polsce a więc patriarchy i podpisania przesłania do narodów Polski i Rosji. Świadkowie bezpośredni będą mówić do biskupów, którzy nie byli obecni w czasie spotkania w sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski na Zamku Królewskim. To jest najistotniejsza kwestia ale pamiętajmy także o Roku Wiary. W Kostrzynie nad Odrą zakończył się I Kongres Nowej Ewangelizacji to jest też temat, który zostanie poruszony”powiedział ks. dr Józef Kloch.

 

Biskupi po raz kolejny będą także rozmawiać na temat dokumentu o zarządzaniu finansami Kościoła. Powstaje on pod kierunkiem abp. Wiktora Skworca. Spotkanie Rady Stałej KEP i Biskupów Diecezjalnych to także okazja do rozmów o kolejnych etapach dialogu i perspektyw współpracy Kościoła prawosławnego w Rosji i katolickiego w Polsce.

 

W uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, 26 sierpnia, biskupi wezmą udział Eucharystii o godz. 11.00, sprawowanej na Szczycie Jasnogórskim. Sumie pontyfikalnej będzie przewodniczył prymas Polski abp Józef Kowalczyk, a homilię wygłosi metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

 

RIRM/(md/jk © Biuro Prasowe KEP 2012) 
drukuj