Likwidacja Przewozów Regionalnych

Prawie 2 tys. osób straci pracę wraz z likwidacją zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach. Śląsko-dąbrowska Solidarność zwróciła się z apelem do władz spółki przewozowej o przekazanie pracowników i taboru Kolejom Śląskim.

Dominik Kolorz przewodniczący tamtejszej „Solidarności”, który jest zarazem mediatorem w sprawie mówi, że wysłał pismo z wnioskiem o przekazanie części przewozów regionalnych do kolei śląskich. Jak dodaje, jest to najlepsze rozwiązanie.

Audio MP3
Pobierz
Przewodniczący „Solidarności” wskazuje, że marszałek woj. śląskiego powołując kolej powinien brać odpowiedzialność za linie pasażerskie na tym terenie. On ma obsługiwać wszystkie linie na Śląsku. Dominik Kolorz akcentuje, że przez trudną sytuację Przewozów Regionalnych wiele osób z woj. Śląskiego może stracić pracę.
Audio MP3
Pobierz
Pod koniec czerwca zarząd woj. śląskiego poinformował, że od przyszłego roku całość regionalnych przewozów pasażerskich przejmą od niego Koleje Śląskie.

Do tej pory przedstawiciele Kolei Śląskich sygnalizowali, że są zainteresowani jedynie pozyskiwaniem pracowników z rynku.

drukuj