fot. PAP/EPA

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 2 miliony

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Liczba osób zakażonych przekroczyła 2 miliony. Zmarło już ponad 147 tysięcy osób.

W Stanach Zjednoczonych nadal panuje dramatyczna sytuacja. Do tej pory zmarło tam ponad 36 tysięcy osób. Duże ogniska choroby występują w stanach Nowy Jork, New Jersey, Michigan, Massachusetts, Luizjanie, Illinois, Connecticut. W Kalifornii miniona doba była dotąd najtragiczniejsza od wybuchu epidemii. W ciągu 24 godzin odnotowano tam 95 zgonów z powodu Covid-19.

W  czwartek prezydent Donald Trump przedstawił trzystopniowy plan otwierania amerykańskiej gospodarki.

– Jeśli niektóre stany będą musiały zostać zamknięte, to pozwolimy na to gubernatorom. A jeśli będą uważali, że nadszedł czas na ponowne otwarcie, zapewnimy im swobodę i wskazówki, aby wykonać to zadanie – powiedział.

W Europie dramatyczna sytuacja panuje w Hiszpanii. Do tej pory to już ponad 30 tysięcy ofiar śmiertelnych. Najwięcej zgonów odnotowuje się w Madrycie i Katalonii. Każdego dnia bezpłatne śniadania  dla pracowników służby zdrowia przygotowują wolontariusze.

– Miło jest wiedzieć, że przynajmniej robimy coś dobrego, nie marnując czasu w domu – podkreślił Angel Garcia.

Stopniowo do normalnego życia wracają Włochy.

– To było i jest trudne doświadczenie, które pozostawi ślad na wszystkich. Daliśmy z siebie wszystko i wciąż jesteśmy chcąc pomagać ludziom – wskazała Giulia Villa.

Niestety po dwóch miesiącach życia w kwarantannie wielu Włochów zmaga się z niepokojem, stresem, depresją czy bezsennością.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl