Liczba lekarzy w Polsce i Europie jest niewystarczająca
Specjaliści wskazują, że ze względu na starzejące się społeczeństwo liczba kształconych lekarzy jest w dalszym ciągu na niewystarczającym poziomie. Z takim problemem zmaga się dzisiaj większość krajów w Europie, w tym Polska.
Lekarz ginekolog położnik, Jacek Antos, podkreślił w programie „W naszej Rodzinie” na antenie TV Trwam, że rolą medyka jest zapobiegać, diagnozować, leczyć i rehabilitować.
Wykładowca AKSiM zauważył jednak, że w perspektywie wzrostu liczby osób starszych opieka medyczna staje się „coraz bardziej zaangażowana”. Tymczasem brakuje kadry medycznej, dlatego – w ocenie Jacka Antosa – należy zwiększać liczbę miejsc na wydziałach lekarskich.
– Myślę, że liczba miejsc na studiach, która w tej chwili w Polsce ogółem jest, to nadal jest niewystarczająca. Natomiast musimy wiedzieć, że aby kształcić, musimy spełniać pewne standardy, więc musimy zwracać uwagę na jakość kształcenia – mówił specjalista.
Kierunki medyczne oferuje m.in. AKSiM w Toruniu. Uczelnia prowadzi studia lekarskie. Akademia posiada rozwiniętą bazę dydaktyczną, w tym m.in. własne prosektorium.
Ponadto w ofercie AKSiM są studia licencjackie i magisterskie z pielęgniarstwa.
RIRM