Libia: Zatonęła łódź z imigrantami

Ponad 20 osób zginęło w katastrofie łodzi z imigrantami, która zatonęła u wybrzeża Libii. Jak poinformowała we wtorek wieczorem marynarka wojenna tego kraju, uratowano 22 rozbitków. Dziesiątki osób uznaje się za zaginione.

Łódź zatonęła ok. 100 km na wschód od Trypolisu. Jak twierdzą rozbitkowie, na jej pokładzie było około 150 osób. Do tej pory z wody wydobyto ponad 20 ciał.

Chaos w Libii po obaleniu w 2011 roku Muammara Kadafiego sprawił, że tysiące imigrantów usiłują dotrzeć z libijskiego wybrzeża do Europy przepełnionymi, kiepskimi łodziami. Przemyt ludzi stał się w Libii zorganizowanym przemysłem przestępczym – alarmuje libijska policja.

Tylko w tym roku do Włoch dotarło z Afryki prawie 80 tysięcy nielegalnych imigrantów. W drodze do Europy wielu uchodźców utonęło jednak w Morzu Śródziemnym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl