„Leszczyńska odpowiedź na niemieckie kłamstwa”

Dziś, w Lesznie o godz. 19:00 pod patronatem Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” odbędzie się spotkanie pt. „Leszczyńska odpowiedź na niemieckie kłamstwa”. Spotkanie będzie miało miejsce w Centrum Kultury i Sztuki.

Wykład wprowadzający wygłosi prof. Jan Żaryn, następnie o działalności Armii Krajowej na terenie Leszna i okolic opowie dr Waldemar Handke.

Spotkanie uwieńczy dyskusja o okupacji niemieckiej, w której wezmą udział Żołnierze Armii Krajowej – świadkowie tamtych tragicznych wydarzeń.

Jak informują organizatorzy spotkanie jest protestem leszczyńskiego środowiska patriotycznego, wymierzonego w nieprawdziwe treści historyczne propagowane za pośrednictwem niemieckiego serialu: „Nasze matki, nasi ojcowie”.

Spotkanie ma pokazać prawdziwe oblicze Armii Krajowej oraz rzeczywisty stosunek Niemców do obywateli polskich, pochodzenia żydowskiego.

Partnerami akcji jest m.in. „Solidarność” Leszczyńska, Związek Sybiraków w Lesznie oraz Instytut im. gen. Stefana ”Grota” Roweckiego.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl