fot. PAP

Lekcja historii według Donalda Tuska

Stadion zamiast Pałacu Kultury, Witkacy obok Małysza, meczet, cerkwie i kościoły, wrzosowiska i salamandry obok ziemniaków i rysi – to nowa lekcja historii wg premiera Donalda Tuska – napisał jeden z dzienników.

Kancelaria premiera na 25-lecie wolności przygotowała autorską mapę obrazkową Polski, którą każdy Polak będzie mógł dostać za darmo.

Mapę przygotowała KPRM, jest ona opowieścią o Polsce, jej kulturze, wydarzeniach historycznych ale bez opisu/symboli tragicznych wydarzeń historii naszego kraju.

Przez 25 lat wolności wydarzyły się też rzeczy dobre i je staraliśmy się pokazać na mapie – tłumaczy Kidawa-Błońska.

Rządy PO kolejny raz fałszują prawdziwą historię narodu polskiego – powiedział poseł Maciej Małecki.

–  Kolejny raz Kancelaria Premiera Donalda Tuska wprowadza optymistyczną narrację do dziejów Polski, zwłaszcza do tego ostatniego okresu 25-lecia po 1989 roku. Zapomnijmy o wszystkim, co było trudne, co było złe, a PO i premier Tusk mają kojarzyć się tylko z czymś dobrym. Brak tematów trudnych, nazywanie po imieniu tego, co z Polakami robili okupanci jest gdzieś wstydliwie chowane po to, aby nie zadrażniać relacji z sąsiadami, nie psuć pozycji Donalda Tuska w Europie. Źle, że do pracy nad tą mapką nie zostali zaangażowani polscy profesorowie – naukowcy o bardzo dużym dorobku, ale niezależni – podkreślił Maciej Małecki.

Pierwszym odbiorcą nowej lekcji premiera będą pierwszoklasiści, bowiem mapa zostanie dołączona do darmowego podręcznika.

 

RIRM

  

drukuj