Lek na medialne zakłamanie

Z Wiktorem Węgrzynem, inicjatorem Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, rozmawia Marta Milczarska

Po ponad dwuletniej batalii o katolicką telewizję 15 lutego Telewizja Trwam rozpocznie nadawanie na cyfrowym multipleksie. Czym dla Pana jako osoby mocno angażującej się w walkę o miejsce dla Trwam na multipleksie będzie ten dzień?

– Rozpoczęcie nadawania przez Telewizję Trwam na multipleksie pierwszym jest dla mnie olbrzymią radością. Trzeba jasno podkreślić, że ta telewizja jest jedyną prawdziwie polską i patriotyczną telewizją na polskim rynku medialnym. Co więcej, można powiedzieć, że Telewizja Trwam jest przyjacielem Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, gdyby nie ona, nikt w Polsce nie wiedziałby o tym, że jest taka inicjatywa, że są ludzie, którzy co roku na motorach docierają do miejsc związanych ze zbrodnią katyńską, by upamiętnić poległych tam Polaków. Choć od lat oglądam Telewizję Trwam, to jednak jestem bardzo szczęśliwy, że będzie mogła ona dotrzeć do wszystkich mieszańców Polski. Dla milionów Polaków w Polsce, którzy walczyli o obecność Telewizji Trwam na rynku medialnym, 15 lutego będzie dniem przełomowym. Będzie to przełom w dostępie do prawdziwych informacji.

O północy z 14 na 15 lutego przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze sprawowana będzie Msza Święta w intencji tej telewizji. Tym samym Eucharystią rozpocznie nadawanie na cyfrowym multipleksie…

– To właśnie pokazuje, że wiara będzie nadrzędną wartością w Telewizji Trwam. Tam, gdzie ludzie budują na wierze w Boga, tam musi być prawda. Chrystus jest Prawdą. Najważniejsza jest prawda w mediach, ponieważ od ponad 70 lat żyjemy w totalnym kłamstwie. Właśnie tę prawdę daje nam Telewizja Trwam.

Co Telewizja Trwam zmieni w dotychczasowym charakterze rynku medialnego?

– Dzięki temu, że Telewizja Trwam 15 lutego znajdzie się na cyfrowym multipleksie, dostęp do niej będzie miał każdy, kto ma telewizor. Tym samym każdy z nas będzie miał dostęp do zdrowego źródła informacji. Rozpoczęcie nadawania przez Telewizję Trwam na MUX-1 daje także nadzieję, że w naszym kraju prawda wreszcie zwycięży w tym totalnym zakłamaniu, jakie serwują nam na co dzień media głównego nurtu. Niestety, ten fałsz i zakłamanie widać też po naszym Sejmie, gdzie wpływ na wygląd naszego kraju mają ludzie zupełnie niekompetentni. Telewizja Trwam uczy samodzielnego myślenia, a nie powielania i powtarzania jakichś bzdurnych informacji. Zauważmy także, jak pokazuje się te media, które mówią prawdę! Próbuje się je ośmieszyć, zmieszać z błotem. Tak właśnie próbują zrobić z Telewizją Trwam, z Radiem Maryja i z „Naszym Dziennikiem”. A celem jest to, by Polacy nie sięgali po te media, gdyż dają one dostęp do rzetelnej informacji.

Jakby Pan zachęcił Polaków do oglądania i wspierania Telewizji Trwam?

– Do oglądania Telewizji Trwam nie trzeba zachęcać, gdyż jest ona jedyną telewizją, która mówi prawdę! Prawda sama się obroni. Jak napisał kiedyś Józef Mackiewicz: „Tylko prawda jest ciekawa”. Ci którzy nie chcą być już dłużej oszukiwani, bombardowani kłamstwem i medialnym błotem, muszą oglądać Telewizję Trwam. Najważniejszy jest dostęp do prawdy. Nie chcemy, aby rekompensowali nam kłamstwo innym kłamstwem.

Dziękuję za rozmowę.

 

drukuj