fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Legnica: Ulicami miasta przejdzie jutro Marsz dla Życia i Rodziny

Ulicami Legnicy przejdzie jutro Marsz dla Życia i Rodziny. Poprzedzi go konferencja z okazji 50. rocznicy wydania encykliki „Humanae Vitae” o moralnych zasadach przekazywania życia. Sympozjum odbędzie się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy.

Po konferencji sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, ordynariusza diecezji legnickiej.

Następnie wierni wyruszą wspólnie w  Marszu dla Życia i Rodziny. Ks. Mariusz Habiniak, duszpasterz rodzin diecezji legnickiej i organizator Marszu, podkreśla, że wydarzenie jest doskonałą okazją do promowania rodziny, która jest odpowiedzią na Boże powołanie.

– Mnie, biskupowi lednickiemu, ale i całemu Kościołowi bardzo zależy na tym, żeby jak najwięcej osób uczestniczyło w Marszu pokazując tym samym wszystkim innym – z różnych powodów niezaangażowanych w życie Kościoła – że życie małżeńskie, rodzinne jest odpowiedzią na Boże powołanie. Pan Bóg pragnie, aby mężczyzna wchodził w relację małżeńską, żeby tworzył głęboką wspólnotę życia i miłości jaką jest rodzina zbudowana na sakramentalnym małżeństwie – wskazał kapłan.

Organizatorzy legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny przygotowali też szereg atrakcji dla dzieci m.in. gry i zabawy z animatorem oraz koncerty.

Marsz ulicami Legnicy przejdzie po raz 10. Dotychczas wierni poparcie dla życia i rodziny manifestowali w Niedzielę Palmową. W tym roku wydarzenie odbywa się w przeddzień Ogólnopolskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

RIRM

drukuj