Lech Wałęsa zrzekł się nagrody Człowieka Roku

Lech Wałęsa zrzekł się nagrody Człowieka Roku, którą w 2004 r. przyznano mu na Forum Ekonomicznym organizowanym w Krynicy. O swojej decyzji były prezydent poinformował na Facebooku.

Człowiekiem Roku XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy została premier Beata Szydło.

– Jestem zaledwie – tylko i wyłącznie – kapitanem drużyny, która ma za zadanie zmieniać Polskę – powiedziała polska premier.

Po uhonorowaniu Beaty Szydło nagrody zrzekł się Lech Wałęsa. Były prezydent otrzymał ją w 2004 r.

Uprzejmie informuję, że zrzekam się nagrody Człowieka Roku przyznanej mi przez Forum Ekonomiczne w 2004 – poinformował wczoraj Lech Wałęsa.

W poprzednich latach tytuł Człowieka Roku trafił do m.in.: św. Jana Pawła II, Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, premiera Węgier Viktora Orbana, Bronisława Komorowskiego, czy też Jerzego Buzka.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl