Dwa lata od wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta

Minęły dwa lata od zwycięstwa prezydenta Andrzeja Dudy w II turze wyborów prezydenckich w 2015 r. Obecny szef państwa polskiego uzyskał wówczas ponad 51 proc. poparcia, pokonując ówczesnego prezydenta  Bronisława Komorowskiego.

Urzędująca głowa państwa do swoich osiągnięć zalicza m.in. realizację zobowiązań wyborczych. Mowa tu o Programie Rodzina 500 plus i obniżeniu wieku emerytalnego.

Kancelaria Prezydenta w spocie podsumowującym dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy zwraca uwagę także na 70 rozmów z głowami państw i szefami rządów, 47 wizyt zagranicznych czy 170 spotkań z mieszkańcami Polski.

Z dobrej współpracy z prezydentem zadowolony jest m.in. przewodniczący ,,Solidarności” Piotr Duda. Zalicza do niej wspólną kampanię ,,Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego” czy zapowiedź konsultacji ws. zmian konstytucji.

– Elementem bardzo dobrej współpracy jest to, że chcemy – i na ten temat już z panem prezydentem Andrzejem Dudą rozmawiałem – konsultacji ws. nowej konstytucji dla wszystkich obywateli, a nie tylko elit i polityków. Jestem zadowolony, że możemy odkurzyć nasz projekt obywatelskiej konstytucji z 1994 roku. Będziemy starali się o tym z panem prezydentem rozmawiać i zaprosić go na jakąś konferencję, którą będziemy w tym temacie realizować – podkreśla Piotr Duda.

Do osiągnięć urzędującego prezydenta można zaliczyć też inicjatywę ,,Start-upy w Pałacu”, powołanie Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej czy aktywną politykę historyczną.

Z okazji drugiej rocznicy wyboru na urząd prezydenta Andrzej Duda wygłosił o godz. 20.00 specjalne orędzie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl