fot. pixabay.com

Lasy Państwowe rozpoczynają skup gruntów pod zalesianie

Lasy Państwowe rozpoczynają ogólnopolską akcję skupu gruntów pod nowe lasy. Pozwala na to dobra kondycja finansowa Państwowego Gospodarstwa Leśnego.

Od zakończenia II wojny światowej w Polsce przybyło 2 mln 700 tys. hektarów lasów. Tereny leśne stanowią niemal 30 proc. powierzchni kraju.

Zdecydowana większość lasów jest zarządzana przez Lasy Państwowe – przypomniał wiceminister klimatu i środowiska, Edward Siarka.

– Zrównoważona gospodarka leśna, racjonalna gospodarka leśna prowadzona przez Lasy Państwowe pozwala nam na zainwestowanie w zakupy gruntów w cele zalesiania – wskazał wiceminister.

https://twitter.com/MKiS_GOV_PL/status/1491365118047059970?s=20&t=o9Dk-oS6e9bsV22s8Q1D2Q

Oferta jest skierowana do właścicieli gruntów oraz lasów prywatnych, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Lasów Państwowych. Nieruchomości muszą mieć uregulowany status prawny.

Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych, podkreślił, że celem jest zwiększenie lesistości Polski do 35 proc. do 2050 roku.

– Zdajemy sobie sprawę, że właściciele gruntów na drodze dziedziczenia często przebywają za granicą lub mieszkają w miastach. Te lasy nie będąc zarządzane są zaśmiecane, dochodzi tam do rabunku, kradzieży drewna – powiedział Józef Kubica.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do najbliższego nadleśnictwa. Także sami leśnicy będą poszukiwali właścicieli gruntów, które ich zdaniem nadają się do sprzedaży.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl