fot. twitter.com/LPanstwowe

Lasy Państwowe ponownie ruszają z akcją „sadziMy”

Lasy Państwowe ponownie ruszają z akcją „sadziMy”. Leśnicy przygotowali milion sadzonek, które można odebrać w nadleśnictwach w całej Polsce. Sadzonki będą rozdawane 18 września.

Drzewa i lasy w polskim krajobrazie to również czyste powietrze oraz miłe i zdrowe otoczenie. Las to także pożywienie oraz naturalne materiały, jak drewno. O potrzebie sadzenia lasów przypominają Lasy Państwowe i po raz kolejny zachęcają do tego, by włączyć się w akcję pod hasłem „sadziMy”.

– Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 mln drzew. Dzięki temu lasów przybywa i zajmują one już jedną trzecią naszego kraju. Drzewa są potrzebne wszędzie. Dlatego kontynuujemy akcję „sadzimy”, zainaugurowaną rok temu, przez prezydenta RP. „Wspólnie sadzimy las. Dołącz do nas” – apelują Lasy Państwowe.

Wszystkie nadleśnictwa – a w Polsce jest ich 430 – oraz Biura Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych (tych jest 17) będą wydawały 18 września sadzonki dla chętnych. Leśnicy podpowiedzą, w jaki sposób i na jakim siedlisku posadzić sadzonkę wybranego gatunku. Drzewo może posadzić każdy mieszkaniec – od Bałtyku po Tatry. Łącznie Lasy Państwowe przygotowały aż milion sadzonek.

Akcję zainauguruje para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w nadleśnictwie Lipusz. Wspólnie z harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych para prezydencka zasadzi 64 tys. nowych drzew na terenie ponad 6 hektarów.

TV Trwam News

drukuj