fot. pixabay.com

Lasy Państwowe: Deszczowe lato spowodowało, że pożarów w lasach jest zdecydowanie mniej niż rok temu

Deszczowe lato spowodowało, że w lipcu br. lasy płonęły ok. 7 raz rzadziej niż w lipcu ub.r. – wynika z informacji Lasów Państwowych. W lipcu 2019 roku lasy płonęły 951 razy, w bieżącym miesiącu to na razie 130 razy.

Lasy Państwowe podały w poniedziałek na Twitterze, że „chłodne i deszczowe lato ma niewątpliwie jeden plus – mniej pożarów w lasach”. Dodano, że jak na razie w lipcu lasy paliły się 130 razy. W lipcu 2019 roku sytuacja była o wiele poważniejsza, bo lasy paliły się aż 951 razy.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL) na terenie kraju zagrożenie pożarowe lasów, albo w ogóle nie występuje, albo jest małe. Tylko na niewielkich fragmentach województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, zagrożenie pożarowe w lasach jest średnie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl