fot. PAP/Tomasz Gzell

Ł. Rzepecki: Staże dla młodych – głównym tematem dzisiejszego posiedzenia prezydenckiej Rady ds. Młodzieży

Dziś odbędzie się posiedzenie prezydenckiej Rady ds. Młodzieży. Głównym tematem spotkania będą staże dla osób młodych wchodzących na rynek pracy – poinformował Łukasz Rzepecki, prezydencki doradca kierujący Radą.

Posiedzenie odbędzie się w dziś w południe w Belwederze.

Łukasz Rzepecki przekazał, że tematem posiedzenia Rady będą staże dla młodych wchodzących na rynek pracy. Jak zauważył, praktyki zawodowe mają w zamyśle pomagać młodym ludziom w przejściu z etapu edukacji do etapu stałego zatrudnienia, poprzez zapewnienie im praktycznego szkolenia w przyszłym miejscu pracy.

„Choć sama instytucja praktyk i staży, jako możliwości zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, wydaje się być słuszna, to młodzi ludzie wskazują w tym obszarze na dwa podstawowe problemy” – dodał.

Według niego pierwszym z nich jest „niska jakość dostępnych na rynku pracy praktyk, a drugim, znacznie poważniejszym – oferowanie praktyk z mechanizmami odwróconej płatności”. Jak tłumaczył, chodzi o „skrajnie negatywne zjawisko polegające na tym, że młodzi płacą za możliwość nauki i praktykowania zawodu, czyli de facto płacą za możliwość pracy w określonym miejscu”.

Łukasz Rzepecki przekazał, że na dzisiejszym posiedzeniu Rady prezentację dotyczącą staży dla młodych przedstawi zasiadający w gremium Piotr Drzewiecki, ekspert. ds. partycypacji społecznej z Instytutu Rozwoju Edukacji Prawnej i Społeczeństwa Obywatelskiego.

Według prezydenckiego doradcy, w czasie obrad Rady zostanie poruszony również temat szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow.

Rada ds. Młodzieży – powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę w październiku tego roku – to jedno z gremiów funkcjonujących w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Wcześniej Andrzej Duda powołał m.in. Radę ds. Ochrony Zdrowia, Radę ds. Społecznych oraz Radę ds. Wsi i Rolnictwa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl