fot. PAP/Tomasz Gzell

Poseł Ł. Rzepecki: Największym przegranym rozmów polsko-amerykańskich jest strona rosyjska

Największym przegranym rozmów polsko-amerykańskich jest strona rosyjska – zauważa poseł Łukasz Rzepecki z Kukiz’15. Choć wizyta Andrzeja Dudy w stanach Zjednoczonych jeszcze się nie zakończyła, parlamentarzysta określił ją jako przełomową.

Polska i Stany Zjednoczone jeszcze bardziej zacieśniają współpracę.  Przywódcy obu krajów podpisali w środę deklarację, która przewiduje m.in. zwiększenie w Polsce obecności wojsk USA. Trwała obecność ma wzrosnąć o tysiąc żołnierzy. Polska ma kupić też 32 myśliwce F-35. Podpisano również umowę na zakup skroplonego gazu.

Poseł Łukasz Rzepecki uważa, że przyjacielskie relacje prezydentów Andrzeja Dudu i Donalda Trumpa przekładają się na wymierne efekty dla naszego kraju.

– Gdyby to był inny prezydent, to myślę, że do takich spotkań by nie dochodziło, a one są przede wszystkim z korzyścią dla państwa polskiego. (…) Doposażenie armii, amerykańscy żołnierze w Polsce czy chociażby podpisanie umowy na gaz ze Stanów Zjednoczonych, co też stawia nas w dobrej sytuacji, jeśli chodzi o stronę rosyjską. Pamiętajmy, kto jest dzisiaj największym przegranym rozmów polsko-amerykańskich – strona rosyjska. Tym bardziej się cieszę, że poprzez zacieśnienie tej współpracy jesteśmy partnerem na równi ze stroną amerykańską. To jest budujące – mówi Łukasz Rzepecki.

W piątek prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych. Rozmawiał też z ministrem energii USA Rickiem Perry’m. Politycy udali się wspólnie do gazoportu na granicy Teksasu ze stanem Luizjana.

Prezydent Polski odwiedził także centrum onkologiczne. Zapadły decyzje o ściślejszej współpracy między ośrodkiem a Ministerstwem Zdrowia. Para prezydencka spotkała się także z lekarzami polskiego pochodzenia.

Wizyta Prezydenta Polski w USA potrwa do poniedziałku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl