fot. prezydent.pl

Kumoch: Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Turcji

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Turcji, Recepem Tayyipem Erdoganem, o sytuacji wokół Ukrainy – poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, Jakub Kumoch. Obaj prezydenci podkreślili konieczność deeskalacji napięcia – dodał.

https://twitter.com/JakubKumoch/status/1491773766908760067

„Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem o sytuacji wokół Ukrainy. Obaj podkreślili konieczność deeskalacji napięcia i wymienili się poglądami na temat sytuacji w regionie” – napisał Jakub Kumoch na Twitterze.

Jak dodał, prezydent Andrzej Duda „przekazał też rozmówcy życzenia szybkiego powrotu do zdrowia”.

Recep Tayyip Erdogan ogłosił w sobotę na Twitterze, że on i jego małżonka są zakażeni wariantem Omikron koronawirusa.

Rosja gromadzi siły wojskowe przy granicy z Ukrainą. Pod koniec ubiegłego roku Rosja sformułowała szereg żądań wobec USA i NATO, nazywając je propozycjami w sprawie gwarancji bezpieczeństwa. Rosja domaga się prawnych gwarancji nierozszerzenia NATO m.in. o Ukrainę; kraje Sojuszu wykluczyły już spełnienie tego postulatu. W przypadku niezrealizowania żądań Moskwa zapowiada kroki, w tym militarne, chociaż nie precyzuje, jakie mogłyby to być działania. Ukraina i państwa zachodnie uważają, że skoncentrowanie żołnierzy przy ukraińskiej granicy przez Rosję ma służyć wywarciu presji na Kijów i wspierające go stolice. Eksperci wojskowi oraz zachodnie rządy mówią o realnej groźbie rosyjskiej agresji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl