fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

KUL nagrodzi dziś prof. Bogdana Chazana

Prof. Bogdan Chazan, otrzyma dziś Nagrodę im. Księdza Idziego Radziszewskiego za 2014 r. Nagroda założyciela i pierwszego Rektora KUL przyznawana jest przez Towarzystwo Naukowe uniwersytetu za „wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego”, corocznie od 1974 r.

Ks. prof. dr hab. Augustyn Eckmann, prezes Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, podkreśla, że Bogdan Chazan jest człowiekiem sumienia.

– Myślę, że ładnie odpowiada on idei obrońcy życia, jakim był Jan Paweł II. Zarząd uznał, że jest wybitnym uczonym i specjalistą w zakresie ginekologii i w dziedzinach z nią związanych – świadczą o tym jego liczne badania z zakresu medycyny prenatalnej. U niego teoria i praktyka idą w parze. Wyniki prowadzonych badań prof. Bogdan Chazan przekłada na praktykę, czyli na ulepszenie pojętej holistycznie opieki prenatalnej – zaznacza ks. prof. dr hab. Augustyn Eckmann.

Uroczystość wręczenia nagrody rozpocznie się o godz. 16.00 w gmachu KUL.

Wcześniej laureatami Nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego zostali m.in. o. prof. Mieczysław Albert Krąpiec, ks. prof. Czesław Bartnik, ks. kard. Zenon Grocholewski czy siostra prof. Zofia Zdybicka.

                                                                                              RIRM

drukuj