fot. twitter.com/Kukiz15

Kukiz’15: prezydent podtrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS większością 3/5 głosów

Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS-u przez Sejm większością 3/5 głosów, a nie zwykłą – mówił w środę po spotkaniu z Andrzejem Dudą wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz’15 Stanisław Tyszka.

W środowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą uczestniczyli także poza S. Tyszką posłowie Tomasz Rzymkowski, Grzegorz Długi i Jerzy Jachnik z klubu Kukiz’15.

„Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS-u przez 3/5 Sejmu, a nie zwykłą większością” – powiedział dziennikarzom po spotkaniu Stanisław Tyszka.

„Rozmawialiśmy o tym, jakie będą mechanizmy zabezpieczające. Niewykluczone, że będzie to wskazanie tych osób przez prezydenta, co my jesteśmy w stanie poprzeć ze względu na silną legitymację prezydenta” – dodał.

Tyszka podkreślił, że Kukiz’15 zależy na tym, żeby debata w sprawie projektów ustaw o KRS i SN była merytoryczna i spokojna.

„Wskazaliśmy na jeden czynnik, który psuje tę debatę, czyli kampanię Polskiej Fundacji Narodowej, która według nas jest nieakceptowalnym nadużyciem władzy” – zaznaczył.

Z kolei Grzegorz Długi poinformował, że drugą ważną kwestią omawianą podczas rozmowy z prezydentem był udział obywateli, którzy wskazywaliby sędziów do KRS. Poseł Kukiz’15 podkreślił, że procesy opracowywania ustaw są wciąż otwarte, a kluby zgłaszają swoje uwagi.

PAP/RIRM

drukuj