Andrzej Duda odznaczył Alexandra Vershbowa

Prezydent Andrzej Duda odznaczył dziś zastępcę sekretarza generalnego NATO Alexandra Vershbowa Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi RP. To przyjemność móc odznaczyć wielkiego przyjaciela mojego kraju – powiedział prezydent podczas uroczystości w Belwederze.

Aleksander Vershbow otrzymał Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP za wybitne osiągnięcia w rozwijaniu międzynarodowej współpracy, za zasługi w umacnianiu bezpieczeństwa i obronności Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

– To dla mnie nie tylko bardzo radosny dzień, bardzo godna uroczystość, ale to dla mnie także i osobista przyjemność móc odznaczyć dzisiaj tym wysokim polskim odznaczeniem wielkiego przyjaciela mojego kraju – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że okres, na który przypadła misja Aleksandra Vershbowa, był z całą pewnością jednym z najtrudniejszych w historii po upadku żelaznej kurtyny, po zakończeniu zimnej wojny.

– NATO, Europa i świat stanęły przed nowymi wyzwaniami, jeśli chodzi o zapewnienie tego, co najważniejsze dla wszystkich obywateli na terytorium NATO: o bezpieczeństwo, spokojne życie – dodał Andrzej Duda.

Wcześniej odbyły się rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem polskiego prezydenta i sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, w których wzięli udział także szef MON Antoni Macierewicz, szef MSZ Witold Waszczykowski, szef BBN Paweł Soloch oraz prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl