Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy?

Patryk Jaki ma być kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Decyzje w tej sprawie – według medialnych doniesień – miały podjąć władze Prawa i Sprawiedliwości. Politycy formacji rządzącej przekonują, że wybór nie został jeszcze dokonany.

– Żadne decyzje personalne, jeżeli chodzi o kandydatów w wyborach na prezydentów miast, jeszcze nie zapadły. Proszę się jednak spodziewać tych decyzji dosłownie w najbliższych dniach. Dzisiaj ciągle stoimy przed wyborem (…) między panem ministrem Patrykiem Jakim a panem ministrem Michałem Dworczykiem. Obydwaj należą do grona najzdolniejszych polityków nie tylko obozu Zjednoczonej Prawicy, ale najzdolniejszych polityków młodego pokolenia. Którykolwiek z nich zostanie ostatecznie namaszczony przez radę koalicji, radę obozu Zjednoczonej Prawicy, na pewno cała koalicja udzieli mu jednoznacznego poparcia – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

– Będziemy z wielkim zaangażowaniem rywalizować z kontrkandydatami na trudnym terenie, bo doskonale sobie zdajemy sprawę z tego, że nie tylko Warszawa, ale także wszystkie pozostałe duże miasta dla nas, dla obozu Zjednoczonej Prawicy, są trudnym obszarem rywalizacji wyborczej. Tutaj każde zwycięstwo naszego kandydata w wyborach prezydenckich będzie sukcesem – dodał.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj